NAS TIMBER CONSTRUCTION - Yapısal Ahşap

NAS TIMBER CONSTRUCTION
YAPISAL AHŞAP

Fabrikalarımızda kulllandığımız mamülün %30 luk kısmını tomruktan karşılamaktayız. Bu ürünlerin bir bölümünü Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ihale yolu ile satın alıp bir bölümünü de özellikle Rusyadan ithal ederek kendi tomruk biçme ünitelerimizde biçmekteyiz. Tomruktan biçilen taslak haline gelmiş latalar, kurutma fırınlarımızda kullanılacağı yerlere göre farklı nem oranında kurutulmaktadır

Ürünü İncele
NAS THERMOWOOD - Isıl İşlem Görmüş Ahşap

NAS THERMOWOOD
ISIL İŞLEM GÖRMÜŞ AHŞAP

Thermowood, Kimyasal kullanmadan yüksek ısı (180-220 C) ve buhar ile işleme tabi tutularak elde edilen bir üründür. Ahşap üzerinde yapılan bu işlem üç fazda incelenebilir:.
Birinci faz kurutma işlemini kapsar:
Bu fazda ahşap ısı ve buhar ile işlenir. Isı hızlı bir şekilde 100 C ye çıkarılır ve bu süreç boyunca ahşabın içindeki nemin neredeyse tamamı atılır.
İkinci faz ise ısıl işlem fazıdır:
Bu fazda ısı 180-215 derece arasına yükseltilir. Ahşap son kullanım amacına göre yaklaşık 2-3 saat boyunca bu fazda yüksek ısıya maruz bırakılır. Bu süreçte kalan nemin tümü ahşabın içinden atılır.
Üçüncü faz ise soğutma ve nem oranını ayarlama fazıdır:
Bu fazda su püskürtme sistemleri kullanılarak soğutma işlemi gerçekleştirilir. Isı 80-90 C ye ulaştığında nem oranı ayarlama süreci başlar ve ahşabın nem oranı %4-7 olacak şekilde ayarlanır.

Ürünü İncele
NASHOUSE - Ahşap Ev

NASHOUSE
AHŞAP EV

İklim değişikliğinin ve küresel ısınmanın çokça tartışıldığı günümüzde yapı ve yapı malzemelerinin önde gelenlerinden olan ahşap, insanlık tarihinden bu yana hep doğa ve insan arasından önemli bir rol oynamış ve çağımızda önemli projelerde en güzel malzeme olarak yer almıştır.
Bu amaçla NASREDDIN GROUP olarak ahşap ev konseptinde teknolojinin sunduğu son sistem makinalarla üretimimizi gerçekleştiriyoruz. 15 gün gibi kısa bir sürede kendi proje tasarımlarımız içerisinden seçilen modellerimizi teslim edebilecek kapasiteye sahibiz. Kültürümüzden ve tarihimizden edindiğimiz tecrübe, teknolojinin sunduğu kalite ve hız ile artık özlemini çektiğimiz evler size bir telefon kadar yakın. NASREDDİN GROUP, teknolojisini ve beyin gücünü bu noktaya odaklamıştır. Gelişmiş makine parkıyla 3 ana ev grubu üreten NASREDDİN GROUP, bugün Avrupa Kalitesi ile yarışı durumdadır.

Ürünü İncele
NASPAN - Masif Panel

NASPAN
MASİF PANEL

Naspan Türkiye’de ki en gelişmiş panel teknolojisi ile sert ve yumusak ağaçlardan masif panel üretmektedir. Naspan, teknolojisindeki yenilikler kadar masif panellerdeki iyilestirmeler ile de Türkiye’nin ağaç sektöründe en hızlı büyüyen grubunun markası olarak doğmustur.

Sert ağaçlar (kayın, meşe, kestane, ceviz ) ve yumuşak ağaçlar (sarıçam, ladin) dan masif panel üretim tekniğine uygun olarak üretilen paneller TSE standartlarında sınıflanır ve kullanıma sunulur.

Ürünü İncele
NASPEN - Ahşap Pencere

NASPEN
AHŞAP PENCERE

Üstün teknolojideki blgisayar kontrollü makineleriizde Alman normlarında (IV68) gerektiğinde kişiye özel çözümler sunularak her çeşit ağaçtan üretim yapılmaktadır. İmalatımızda kullandığımız tüm ithal kereste, bilgisayar kontrollü kurutma fırınımızda kullanılacağı yerin durumuna göre kurutmaya tabi tutulmaktadır. Finger joint ve lamine işlemleri yapıldıktan sonra üstün teknolojideki bilgisayar kontrollü makinelerde üretilmektedir. Dış hava koşullarına karşı ahşabı koruyan su bazlı boyalarla boyandıktan ve cilalandıktan sonra epdm fitilleri, alüminyum yağmurlukları ve aksesuarları bağlanıp montaja hazır hale getirilmektedir.

Ürünü İncele
NASREED - Hasır Dekorasyon

NASREED
HASIR DEKORASYON

Başta göller yöresi olmak üzere Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde olgunlaşmış ürünler göl ve sazlılardan kesilerek istif alanlarında toplanıp sınıf ve cinslerine göre ayrılır. Kamışlar Kullanılacağı yere göre içindeki işe yaramaz fasal bölümler çıkarılarak örgüye uygun ve ihracata uygun olarak paket yapılıp sevk edilir. Olgunlaşmış papürler yine sınıflandırılarak 1. kalitesi hasır örgüde, orta kalite olanı çatı ve şemsiyelerde, 3- sınıf olanlar ise yastık içlerinde kullanılır.

Ürünü İncele

HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Firmamız 1990 yılı başlarında İç Anadolu Bölgesi’nde kamış ve hasır ürünleri üretmekte iken, turizmin gelişmesi ile birlikte 1996 yılında Antalya’daki şubesini Nasreddin Hasır Dekorasyon adı altında açmıştır.

2005 yılında sektör lideri haline gelen firmamız müşteri talepleri ve yatırımcı yönlendirmeleri sonucu NASREDDİN ORMAN ÜRÜNLERİ şirketini kurarak Antalya’da emprenyeli ahşap ürün ve kereste satışı ile yeni bir sayfa açmıştır.

2008 Yılında ahşabı geleceğin yapı malzemesi olarak gören firmamız yatırım kararı alıp Antalya’nın Serik İlçesi’nde 5.000 m² sahada 3.000 m² si kapalı alanda lamine kiriş tesisini kurmuştur.

Firmamız, fabrikamızın kurulması ile birlikte turizm yatırımları içinde önemli projelere imza atan, profesyonel bir yönetim anlayışı olan, teknolojisini sürekli olarak yenileyen ve asla vazgeçmeyeceği müşteri odaklı kalite politikasını geliştiren bir kurumsal anlayış ortaya koydu. Zaman içinde hedefi olmayan firmaların sektörden çekilmek zorunda kaldıklarını gördükçe de ilkelerimize daha da sarıldık.

2015 yılında kurduğumuz  Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni yatırımımız  ve 2016 yılının  2. Yarısında açmayı planladığımız ukrayna fabrikamız bizlere farklı bir vizyon yüklemiştir. Böylelikle  hammaddeye olan yakınlığımızı üretim gücümüzle birleştirerek  global piyasalardaki  rekabet  ortamında elimiz oldukça güçlenmiştir.

Muğla’daki tesisimizin seri olarak Thermowood ahşap, masif panel ve standart lamine kiriş üretimi yaparak iç piyasaya ve ihracata yönelik hizmet verecektir. Antalya’daki tesisimizin ise yurtiçi ve yurtdışı projelere yapısal ahşap ile ilgili çözüm ortağı olması planlanmıştır. Bu tesiste ülkemizde bir ilk olan önümüzdeki yıllarda yapı sektöründe hak ettiği yeri alacağını düşündüğümüz, CLT panel duvarlı evlerin seri üretimi yapılacaktır.

Bugün toplamda yaklaşık 52 000 m² sahaya kurulu, 25 000 m² kapalı alanda entegre üretim tesislerine sahip ulusal bir şirketler grubu haline geldik.

Bu yapılanma ile birlikte insana yatırımı da hızlandırarak kalite politikamızı üst  seviyelere taşıdık. Türkiye’de ahşap konusunda seçkin bir mühendislik ve üretim ekibine sahip olan firmamız  yurt içi – yurt dışı birçok projeye başarı ile imza atmıştır.

Bizleri bu noktaya getiren, desteklerini uyguladıkları projelerde bizi çözüm ortağı olarak seçen kamu yetkililerine, özel sektör yatırımcılarına ve halkımıza teşekkür ediyorum.

Yönetim Kurulu Başkanı

Himmet ERBAY

İLETİŞİM

Nasreddin Group