NASLAM

LAMİNE AHŞAP

 

Lamine edilerek geliştirilmiş taşıyıcı yapısal ahşaplar, kendi doğasından çok daha güçlü olarak yapılarda yeniden hayata bağlanır. Ağır yüklerin ve büyük açıklıkların bulunduğu yapılar için mükemmel özellikler sergiler. Sağlamlığı, dayanıklılığı ve estetik kazanımları birlikte sunan, çok zarif bir ahşap yapı elemanıdır.

Tercih sebebi de oluşturan doğal ahşap yapısı sayesinde, ek bir kaplama maliyeti getirmeden, kendi başına mimari ve görsel olarak üstün özelliklere sahiptir. Taşıyıcı özelliği, mekanik direnci çok yüksek olan lamine edilmiş ahşaplar, özgül ağırlığının da hafif olması nedeniyle beton ve çelik yerine tercih sebebi oluşturmaktadır.

 

Lamine ahşaplar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kiriş, kolon, makas, kemer v.b. olarak üretilen lamine ahşaplar, taşıyıcı özellik isteyen konut, inşaat, endüstri, spor tesisi, kapalı yüzme havuzu, köprü ve yol yapılarında, bir yaşam süresinden çok daha fazla dayanımla ve güvenle kullanılabilmektedir.

 

Lamine ahşaplar, yoğun ve homojen yapısından dolayı olarak diğer malzemelere oranla yangına karşı daha dayanıklı, deprem güvenliği de daha yüksektir. Lamine ahşap üretiminin her aşamasında, yüksek bilgi, eğitimli teknik personel ve son teknolojilere sahip olan Naswood, lamine ahşap üretimlerini kendi fabrikasında gerçekleştirmekte, Naslam markası ile müşterilerine sunmaktadır.

 

Naslam, “fingerjoint” ve “lamine” işlemi gibi özel üretim teknikleri ile 3,3 metre yükseklikte ve 45 metre uzunluğa kadar yekpare olarak yapısal ahşaplar üretmektedir.

 

Standart düz lamine kirişlerin yanı sıra, güçlü ar-ge kadrosuyla eğrisel formlarda da üretilen lamine kirişler, projelerle yeniden hayat bulmaktadır.

 

 

NasLam Lamine Ahşap

FINGER JOINT İŞLEMİ

İSTEDİĞİNİZ UZUNLUKTA YAPISAL AHŞAPLAR İÇİN

NasLam Finger Joint Naswood

 

Finger joint işlemi; kusurlarından arındırılmış ahşaplarda konik dişler açıldıktan sonra tutkallanarak uç uca birleştirilip, preslenmesi yolu ile gerçekleştirilen boy ekleme işlemidir. Boy uzatmak için ahşapların birleştirilmesinde kullanılabilecek en doğru yöntemdir. Bu işlem sonrasında ahşap aynı zamanda daha rijit bir yapıya da kavuşmaktadır. Küçük ahşapları dev yapı malzemesine evrindiren bu işlem, sonuçlarıyla mimari harikalar yaratmaya imkan veren en estetik ve en sağlam yapısal ahşabı sunmaktadır.

Finger joint Naslam Naswood

LAMİNASYON İŞLEMİ

İSTEDİĞİNİZ UZUNLUKTA YAPISAL AHŞAPLAR İÇİN

NasLam Laminasyon Naswood

 

Ahşap laminesi; daha büyük ahşaplar elde etmek için, bağımsız ahşap tabakaların (lamel), özel endüstriyel tekniklerle tutkallanıp preslenerek birleştirilmesi işlemidir. Laminasyon tekniği uygulanarak üretilmiş lamine ahşapların kalitesi masif ağaç malzemeden çok daha üstündür. Taşıyıcı özelliği ve mekanik direnci de çok yüksektir. Grubumuzun lamine ahşap üreticisi olan Naslam; kiriş, kolon, makas, kemer ve bunlar gibi birçok farklı formdaki yapısal ahşap elemanlarını, isteğe göre özel olarak üretebilmektedir.